Torture The Dentist

6.8
551,818 spil tider
Tak, din stemme blev registreret og vil blive vist snart.
631

Spildetaljer

Hvad handler Torture The Dentist om?

Tag revanche på din tandlæge og få ham til at lide, præcis som han fik dig til. Brug mellemrumstasten til at få din karakter til at hoppe og jagte tandlægen. Saml alle mulige power-ups på din vej, som vil hjælpe dig med at fange ham. Saml så mange mønter som muligt for at forbedre din high score. Gør alt, hvad du kan for at få fat i manden, der har forvoldt så meget smerte for dig og så mange andre. Når du har fanget ham, start torturen. Held og lykke og god fornøjelse!

Kan man spille Torture The Dentist på mobilen?

Nej, Torture The Dentist er designet til at blive spillet på computer og fungerer bedst med tastatur eller mus.

Er Torture The Dentist gratis at spille?

Ja, Torture The Dentist er gratis at spille på Y8 og kører direkte i din browser.

Kan vi spille Torture The Dentist i fuldskærmstilstand?

Ja, Torture The Dentist kan spilles i fuldskærmstilstand for en mere medrivende oplevelse.

Hvilke spil kan du prøve som det næste?

Udforsk flere spil i vores Ekstreme sportsgrene-spilsektion og opdag populære titler som Moto X3m 3, Urban Derby Stunt and Drift, Real Bike Race og Squid Glass Bridge – alle tilgængelige til at spille med det samme på Y8 Games.
Tilføjet den 12 aug 2014
Kommentarer