Fifty Five - Around the world: Vienna

8.6
13,914 spil tider
Tak, din stemme blev registreret og vil blive vist snart.
6 Like
Dislike

Spilkontroller

Play
Fullscreen (page)

Spildetaljer

Hvad handler Fifty Five - Around the world: Vienna om?

Fifty Five- Around the world: Vienna er et "find forskellen"-spil, hvor du skal sammenligne billeder for at finde forskelle mellem dem. Jo hurtigere du er, jo flere point får du. Med hjælp fra 5 jokere kan du klikke dig vej gennem forskellige billeder af den verdensberømte by Wien.

Kan man spille Fifty Five - Around the world: Vienna på mobilen?

Nej, Fifty Five - Around the world: Vienna er designet til at blive spillet på computer og fungerer bedst med tastatur eller mus.

Er Fifty Five - Around the world: Vienna gratis at spille?

Ja, Fifty Five - Around the world: Vienna er gratis at spille på Y8 og kører direkte i din browser.

Kan vi spille Fifty Five - Around the world: Vienna i fuldskærmstilstand?

Ja, Fifty Five - Around the world: Vienna kan spilles i fuldskærmstilstand for en mere medrivende oplevelse.

Hvilke spil kan du prøve som det næste?

Udforsk flere spil i vores Tænker-spilsektion og opdag populære titler som BubbleQuod 2, Tower Boom, 1+2+3 og Drop The Numbers – alle tilgængelige til at spille med det samme på Y8 Games.
Kategori Tankespil
Tilføjet den 11 okt 2017
Kommentarer