Last Light Keep

8.0
49 spil tider
Tak, din stemme blev registreret og vil blive vist snart.
0

Spildetaljer

Hvad handler Last Light Keep om?

Riget ligger i ruiner, og kun én gammel fæstning står mellem menneskeheden og den evige nat. Saml de overlevende, befæst din borg, og kommander din hær mod nådesløse bølger af mørke. Hver kamp indbringer guld til at styrke murene, rekruttere elitetropper og låse op for kraftfulde teknologier, der forvandler din højborg fra et smuldrende fæstningstårn til et legendarisk bastion. Vælg klogt mellem bueskytter, vagter, ballistaer, kanoner, krigsmagere og kongelige elitetropper, som hver især har deres unikke styrker. Brug din ødelæggende Special Attack, der kan bruges én gang om dagen, på det helt rigtige tidspunkt for at knuse fjendens horder, når alt håb synes ude. Med hver opgradering udvides din fæstning, dit forsvar udvikler sig, og din hær vokser til en styrke, der er i stand til at trodse umulige odds. Vil du holde ud længe nok til at skabe Last Light Keep og fordrive mørket for altid? Spil spil på Y8 - Den største moderne HTML5-spilplatform!

Hvilken type spil er Last Light Keep?

Last Light Keep er et tower defense- og overlevelsesstrategispil med middelaldertema. Du bygger og opgraderer en fæstning, kommanderer tropper og forsvarer dig mod endeløse bølger af fjender, mens du administrerer ressourcer og timingen af kraftfulde angreb.

Hvad er hovedmålet i Last Light Keep?

Hovedmålet i Last Light Keep er at forsvare din fæstning og beskytte menneskehedens sidste lysglimt mod endeløse bølger af fjender, mens du gradvist opgraderer dit slot til en ustoppelig middelalderborg.

Hvad gør Last Light Keep sjovt at spille?

Det, der gør Last Light Keep sjovt at spille, er måden, det blander strategi, progression og spænding til en udfordring inden for middelalderlig fantasy-overlevelse.

Kan man spille Last Light Keep på mobilen?

Ja, Last Light Keep kan spilles på mobile enheder såvel som på computere. Det kører direkte i browseren og kræver ingen downloads.

Er Last Light Keep gratis at spille?

Ja, Last Light Keep er gratis at spille på Y8 og kører direkte i din browser.

Kan vi spille Last Light Keep i fuldskærmstilstand?

Ja, Last Light Keep kan spilles i fuldskærmstilstand for en mere medrivende oplevelse.

Hvilke spil kan du prøve som det næste?

Udforsk flere spil i vores Mobil-spilsektion og opdag populære titler som Anna and Kristoff's Wedding, Fishing Y8, Funny Rescue Carpenter og Perfect Summer Makeup TikTok Tips – alle tilgængelige til at spille med det samme på Y8 Games.
Udvikler Birkerod Game Works
Tilføjet den 30 jul 2026
Kommentarer