Germ Eater

8.0
24 spil tider
Tak, din stemme blev registreret og vil blive vist snart.
0 Like
Dislike

Spilkontroller

Move
Dash
Cytokine alarm
Antibodies
Pick upgrade
Pause/Build overview
Mute on/off
Fullscreen (page)

Spildetaljer

Hvad handler Germ Eater om?

Spil som en makrofag, immuncellen der spiser ubudne gæster. Forsvar et åbent sår mod formerende bakterier, virus der kaprer celler, og organ-bosser. Slug bakterier, dash gennem sværme og tilkald neutrofile granulocytter, men pas på – spiser du for meget, eksploderer du. Hvis bakterierne når 180, får du sepsis. Spil spil på Y8 – Den største moderne HTML5-spilplatform!

Hvilken type spil er Germ Eater?

Germ Eater er et tempofyldt 2D-arkade-overlevelsesspil, der foregår i en mikroskopisk petriskål, hvor spillerne navigerer en voksende celle gennem et farligt biologisk miljø.

Hvad er hovedmålet i Germ Eater?

Hovedmålet er at fortære mindre mikrober og bakterier for at vokse sig større og opnå høje point, mens du undgår kontakt med kæmpevira og fjendtlige organismer.

Hvad gør Germ Eater sjovt at spille?

Den dynamiske risiko-belønnings-udfordring ved at balancere aggressiv spisning mod at undvige større trusler, kombineret med smidig styring, giver en afhængighedsskabende og engagerende arkadeoplevelse.

Kan man spille Germ Eater på mobilen?

Ja, Germ Eater kan spilles på mobile enheder såvel som på computere. Det kører direkte i browseren og kræver ingen downloads.

Er Germ Eater gratis at spille?

Ja, Germ Eater er gratis at spille på Y8 og kører direkte i din browser.

Kan vi spille Germ Eater i fuldskærmstilstand?

Ja, Germ Eater kan spilles i fuldskærmstilstand for en mere medrivende oplevelse.

Hvilke spil kan du prøve som det næste?

Udforsk flere spil i vores Berøringsskærm-spilsektion og opdag populære titler som Girls Surf Contest, Zuma Legend, Covid 2020 og Arrows Escape – alle tilgængelige til at spille med det samme på Y8 Games.
Udvikler Zadzin
Tilføjet den 23 okt 2026
Kommentarer