Crypt Run

8.3
40 spil tider
Tak, din stemme blev registreret og vil blive vist snart.
3 Like
Dislike

Spilkontroller

Attack
Move
Dash
Open chest
Switch weapon
Pick rune/weapon
Mute/Unmute
Pause/Resume
Fullscreen (page)

Spildetaljer

Hvad handler Crypt Run om?

Tiden bevæger sig kun, når du bevæger dig. Stå stille, og fangehullet fryser til is – pile stopper midt i luften, flammer går i stå, og angribende monstre holder vejret. Tag et skridt, og verden rykker fremad. Crypt Run er et taktisk roguelike-overlevelsesspil i et fangehul, hvor hastighed ikke betyder noget, men strategi er alt. Overlev 27 dødelige rum fordelt på 3 niveauer, undvig fælder, overlist 48 fjendetyper, og kæmp mod episke bosser. Mestr 16 tidsbøjende våben, og lås op for 8 helte. Ingen hast. Uret er dit. Spil spil på Y8 – Den største moderne HTML5-spilplatform!

Hvilken type spil er Crypt Run?

Det er et roguelike dungeon-overlevelsesspil, hvor tidsmanipulation forvandler intens action til et gennemtænkt, strategisk overlevelsespuslespil.

Hvad er hovedmålet i Crypt Run?

Hovedmålet er at overleve en enkelt gennemspilning gennem alle 27 rum i krypten, besejre den sidste boss og slippe levende ud.

Hvad gør Crypt Run sjovt at spille?

Det, der gør det sjovt at spille, er måden, det forvandler dungeon-kamp med høj intensitet til et tilfredsstillende taktisk puslespil, hvor du altid har fuld kontrol.

Kan man spille Crypt Run på mobilen?

Ja, Crypt Run kan spilles på mobile enheder såvel som på computere. Det kører direkte i browseren og kræver ingen downloads.

Er Crypt Run gratis at spille?

Ja, Crypt Run er gratis at spille på Y8 og kører direkte i din browser.

Kan vi spille Crypt Run i fuldskærmstilstand?

Ja, Crypt Run kan spilles i fuldskærmstilstand for en mere medrivende oplevelse.

Hvilke spil kan du prøve som det næste?

Udforsk flere spil i vores Mus Færdigheder-spilsektion og opdag populære titler som Zuma Legend, Jewel Journey, Color and Decorate Rooms og Football Penalty – alle tilgængelige til at spille med det samme på Y8 Games.
Tilføjet den 21 sep 2026
Kommentarer
Alle spil med høje resultater